Regeneracja felg

Zadbana felga to świetna wizytówka Twojego samochodu! Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twoje koła nie zachwycają jak wcześniej, to najwyższy czas na ich odnowienie. Korzyści wynikające z regeneracji felg to nie tylko aspekt wizualny – Twoje koła będą odporne na zmienność warunków atmosferycznych. Trzy etapy malowania przekładają się na żywotność lakieru. Proces regeneracji jest bezpieczny dla Twoich felg i środowiska, a efekt zadowoli Twoje oko i portfel.

Podstawowy koszt regeneracji felg zawiera:

  • demontaż,
  • ekologiczne usunięcie lakieru,
  • trzywarstwowe malowanie proszkowe lub ciekłe,
  • osobne utrwalenie każdej warstwy lakieru,
  • ponowny montaż.

Dodatkowy zakres usług:

Chemiczne usuwanie powłok lakierniczych

Lakier do felg aluminiowych usuwany jest za pomocą środków chemicznych. Aktywne cząstki roztworu dostają się pomiędzy felgę a powłokę, podnosząc i odklejając ją w płatach. Zarówno podkład, jak i warstwy wierzchnie zostają usunięte. W porównaniu do piaskowania, chemiczne usuwanie lakieru z felg nie pozostawia wżer. Metoda zanurzeniowa jest skuteczna, bezpieczna i ekologiczna. Po procesie, pozostałości lakieru są usuwane a felga gotowa do malowania.

Piaskowanie felg

Lakier z felg stalowych usuwany jest metodą piaskowania. Technika ta ma już prawie 150 lat! Zabieg wykonany w zamkniętym obiegu kabiny to piaskowanie bezpyłowe. Piaskarka jest filtrowana i odpowietrzana – ścierniwo nie zalega w komorze. Piaskowanie felg pozwoli dotrzeć do trudno dostępnych miejsc na feldze. Po zabiegu, felga jest wolna od korozji i nalotów, gotowa do malowania.

Polerowanie aluminium

Wibrościerne polerowanie lakieru to innowacyjna metoda regeneracji felg. Kształtki ścierne nadają powierzchni spektakularny efekt lustra. Proces jest bezpieczny i nie zagraża strukturze felgi. Dzięki konserwacji i antyutleniaczom, polerowanie wibracyjne zapewnia długotrwały zachwyt. Zmień swoje szare felgi w luksusowe koła i zabłyśnij pośród innych!

Prostowanie felg

Alufelgi są bardziej podatne na uszkodzenia – bliskie spotkanie z krawężnikiem czy dziura w jezdni mogą skrzywić obręcz. Nie zawsze odchył widać gołym okiem, często można go odczuć dopiero w trasie. Krzywa felga może dać o sobie znać w postaci drgań kierownicy lub nadwozia. Usterka nie dyskwalifikuje koła z dalszego użytku – obróbka obręczy aluminiowych to nasza specjalność!

Malowanie proszkowe

Najczęściej wybierana metoda lakierownia – prosta i skuteczna. Naelektryzowane cząsteczki idealnie przylegają do powierzchni metalu. Flansza jest oczyszczana po nałożeniu farby, przez co ET felgi się nie zmienia. Wypalenie felg w piecu przekształca proszek w jednolitą, wysoce odporną na korozje i chemikalia powłokę. Dzięki swej grubości, lakier maskuje drobne zarysowania i niedoskonałości.

Malowanie na mokro

Precyzyjna i wymagająca technika. Felgi lakierowane na ciekło cechuje wręcz nieograniczona paleta barw. Lakier akrylowy cechuje estetyka, trwałość i głębia kolorów. Natryskowe malowanie felg jest standardem w nowych samochodach. Jeśli Twoja felga posiada wyżłobienia lub wklęsłe napisy, rekomendujemy ten sposób.

Spawanie aluminium

Aluminium jest metalem podatnym na wtrącenia w strukturę. Pamiętaj! Kiedy dojdzie do nieprzyjemnej sytuacji, oddaj felgę w ręce specjalisty. Istotne przed spawaniem jest usunięcie nadmiaru tlenku glinu i oczyszczenie powierzchni łączenia. Dzięki gazom szlachetnych, zapobiegamy utlenianiu oraz porowaceniu spoiny. Uzupełniamy ubytki felgi aluminiowej do 10 mm. Zachowaj piękno i charakter swoich kół!